Lietuvos likimo vingiai.

Likimo vingiai. Kitaip to nepavadinsi.

Kaip tik tada, kai Lietuva jau pradėjo judėti link šiuolaikinės valstybės pavyzdžio ir jai puikiai sekėsi tai daryti, lietuviai nusprendė, kad nafik to reikia – geriau dar 4m. pabandom iš naujo. Pabandom išrasti dviratį. Liūdna yra netgi ne dėl to, kad mūsų šalies vairą dalijasi prorusiškos jėgos (o ir lenkai į žaidimą jau įsitraukė). Ir tikrai ne dėl to liūdna, kad vis daugiau jaunų žmonių tarpe randu tokių, kurie sako, jog nereikia dėl to sukt galvos, geriau einam paklausysim Gangnam Style…

Liūdna yra tai, kad mūsų, draugai, laukia 4m. sąstingio. Ir kas liūdnų liūdniausia, kad po 4m. turbūt jau didžioji dalis pradėtų darbų nebeturės vertės ir jau reikės imtis vėl kitų būdų kaip gaivinti šitą šalį ir patvorės Jonui, bei piktam minimalios algos gerėjui… uoj, atsiprašau, GAVĖJUI, įrodyti, jog ne Kubilius buvo blogas, o jis pats, nes užuot kūręs savo ateitį, jis tyliai savo kooperatyviniam butuke žiūrėjo LNK ir dejavo taip garsiai, kad per tas dejones nebegirdėjo, kas vyksta Lietuvos žemėje. O įvykę tikrai nemažai.

Jūs, ponai, sakot kad šita šalis yra nustekenta, nuvaryta ir numarinta. Bet leiskit man pasitikrinti logikos žinias. Ar gali būti taip, kad nustekentoje šalyje kas antras pilietis naudojasi išmaniuoju telefonu ar šviesolaidiniu internetu? Ar yra tame logikos, kai jūs sakote, jog ši šalis nuvaryta, kai lietuvių daugiabučių kiemuose nebetelpa automobiliai? Kalbam toliau. Sakykit, ar pamenat kad kada nors į Lietuvą per 2m. laikotarpį būtų atvažiavę koncertuoti tiek daug pasaulinio lygio atlikėjų, kurių bilietai, kainuojantys po 230lt, išgraibstomi per kelias valandas? Žmogus gali ir pasimesti ir net nespėti visų aplankyti. O kaip yra su festivaliais arba žmonių užimtumo galimybėmis? Pakalbėkime ir apie jūsų taip mėgstamą keikti švietimo sferą – didžioji dalis Lietuvos mokyklų yra suremontuotos, įrengti nauji sporto aikštynai, klasės aprūpintos kompiuteriais, net maistas valgyklose yra grupuojamas pagal vaikų įpročius, norus, pagal kokybę. Velniai rautų, mokiniai artimiausiu metu į mokyklą eis rankose nešini planšetinius kompiuterius! Energetika? Mes jau viena koja esame energetinės nepriklausomybės būsenoje, nes galim pasistatyti suskystintų dujų terminalą ir pirkt dujas ne vien iš dėdės ruso. Teisėsauga? Tikriausiai net nepastebėjot kaip buvo sugauta Gariūnų chebra su visais savo nešvariais reikalais. Arba LFF prezidento nuvertimas? Beveik kas savaitę sugaunami vis nauji kontrabandos atvejai. Policija yra aprūpinta aukščiausio lygio įranga tyrimams ir ne tik. Ar tai įmanoma varguoliškoje šalyje, kaip jūs ją vadinat, bananų respublikoje? Aišku, kad neįmanoma. Bet ne. Jums šitų faktų nepakanka. Kaip jums nepakanka ir tų faktų, kurie rodo, kad per 4 metus mes išlipom iš didžiausio finansinio užpakalio koks yra kada buvęs. Ne. Jums reikia kažko greito, pigaus ir gražiai atrodančio. Jums netinka palaipsninis augimas kartu su visais bendraujant, bendradarbiaujant, kuriant ir gaminant. Ne. Jums reikia ČIA IR DABAR. Ir šitas jūsų kantrybės nebuvimas ir skubėjimas nugalėjo jūsų logiką ir šaltą mąstyma. Apmaudu.

Čia kaip tik į galvą ateina Neda su Olegu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J4AS0np8k3I[/youtube]

Yra keli retoriniai klausimai, kuriuos net nežinau ar verta užduoti. Aj, velniai nematė – jei kalbam, tai kalbam.

Gal kas nors man gali atsakyti, kiek tūlam Lietuvos piliečiui dar prireiks metų, kad suvoktų, jog radikalūs valdančiųjų partijų pasikeitimai neatneša nieko konstruktyvaus? Įsivaizduokit dabar save, ką tik pradėjusį dirbti naujame darbe. Jūs dirbate jau kelis mėnesius ir jums sunkiai, bet tikrai neblogai sekasi įvaldyti savo pareigas. Pradėjote daug svarbių darbų, bandote būti geresnis, ryžtingesnis ir savimi labiau pasitikintis darbuotojas, nei prieš jus buvęs. Jūsų darbai neša naudą jūsų darbdaviui – pelnas nors ir ne greitai, bet stabiliai didėja. Jūs įgaunate pasitikėjimą iš tos pačios srities kolegų, dirbančių užsienyje. Viskas klojasi tikrai perspektyviai, bet staiga…

BOOOOOOM.

Darbdavys jums pasako, kad jūs esate blogiausias blogis, koks tik gali būti ir visas jūsų įdėtas darbas yra praktiškai nieko vertas. Jūsų pastangos ir dideli principingi ateities planai išskrenda su paukščiais į šiltus kraštus. Negana to, jums dar esant darbe, jūsų darbdavys ima ir paskambina savo senam darbuotojui, kuris įmonei neatnešė nei teigiamų nei neigiamų rezultatų. Jis tiesiog daug metų ramiai ir tykiai dirbo, stengdamasis niekam netrukdyti. O paslapčia po darbo valandų pasilikęs ilgėliau valgydavo darbdavio šokoladinius saldainius ir gerdavo jo viskį. Ir jis vėl jį pakviečia dirbti.

Kaip jūs jaučiatės?

Žinoma, kad sušiktai. Būtent taip šiuo metu jaučiasi visi jauni pozityvūs, originalūs, aktyvūs, veiklūs, entuziastingi Lietuvos piliečiai, kurie niekaip negali suvokti, kaip Jūs,  galėjote šitaip nusispjauti mums visiems ant galvų?

Taip taip. Jau supratot į kuriuos žmones aš kreipiuosi. Aš žinau, kas balsavo už „raudonai-mėlynai-geltonus“. Ir tikrai tai nebuvo vien pensininkai. Nes kas kas, bet Lietuvos pensininkai yra žymiai patriotiškesni ir nuoširdesni negu Jūs. Jūs esate tie žmonės, kurie tikrai naiviai mano kad šalį valdyti yra tas pats, kas valdyti verslą. Jūs esate tie, kurie pamirštat, kad esminė šalies širdis ir šaknys yra jos kultūra ir mentalitetas. Pažįstami šie du terminai? Viskas prasideda nuo ten. Neužtenka išmanyti kaip vaikšto pinigai, kad galėtum spręsti socialines, moralines ir kultūrines šalies bėdas, kurių pas mus yra dar devynios galybės. Ir viskas čia labai paprasta. Mužikiška kultūra = mužikiškas verslas. Velniai griebtų, žmonės, tas tipas net lietuviškai kalbėt normaliai nemoka… Ar jums ne gėda leisti, kad toks žmogus jus atstovautų? Bet aš žinau, kad jūs, skirtingai, negu dauguma mano, mokate naudotis ir internetu ir kitomis šiuolaikiškomis priemonėmis. Būtų galima sakyti, jog jūs nežinote, ką padarėte, bet ne – jūs puikiai viską suprantate. Jūs  puikiai žinojote ką jūs darėte ir kodėl jūs taip darėte. Ir būtent tai yra liūdniausia.

Bet žinot ką? Man tai kažkaip vienodai šviečia. Nes žinau vieną dalyką, kurį būtų pats laikas jau ir jums suvokti – jūsų laikas eina į pabaigą. O kai jis visai pasibaigs, tada ateisime Mes – naujoji karta. Žmonės, kurie domisi, kuria, galvoja ir suvokia globalaus pasaulio iššūkius, taisykles ir principus.

Šiam kartui tiek.

Pasižadu, kad tai paskutinis kartais kai galaktikiečiams rašau apie politiką. Ateina nuostabi žiema.

 

Comments