Kronika be grūzo.

Lietuva yra nuostabi šalis, su nuostabiu paveldu, gamta ir istorija. Lietuviai yra nuoširdūs ir nuostabūs žmonės. Tik taip dažnai, draugai, mes pamirštame paprastus dalykus – kas mes esame, ko mes verti ir ką mes galime.

Protingi žmonės man patarė nepatarinėt. Bet aš patarsiu.

„Valstybė kalta, kad žmonės išvažiuoja.“

– Valstybę sudaro:  jos valdžia, jos teritorija ir jos žmonės. Kažkodėl mes linkę matyti tik tą pirmąjį sudedamąjį ir nesuprantam, kad trečiasis čia pats svarbiausias. Be jo, juk pirmi du netektų savo reikšmės. Got it?

„Kad būčiau laimingas, man reikia daug daug pinigų.“

– Gyvenimo gerovė didžiąją dalimi priklauso ne nuo pačių pinigų kiekio kišenėje, o nuo to ar tu gyvendamas jautiesi prasmingas šioje žemėje, t.y. ar nesijauti engiamas, jautiesi suprastas ir turi galimybes save realizuoti. Pinigai yra tik viena iš priemonių, tai pasiekti. Bet, nepamirštam, kad yra žmonių, kurie gyvena miške, be patogumų ir jie yra labai laimingi.

„Darbas užknisa“

– Ieškok tokio, kuris neužknisa, o kuris „veža“. Viskas priklauso nuo tavęs pačio, kaip vieneto, kaip asmens. Jeigu tave darbe engia „bosas“, jeigu tavo diena yra pilna skubėjimo ir nerimo dėl ateities, tai, seni, tu ryškiai kažką darai negerai, ir ryškiai esi ne toje vietoje, kurioje turėtum ir norėtum būti. Pokyčiai – kaip gaivaus vandens gurkšnis gali atgaivinti tavo protą ir sielą. Tik, nepamirštam, kad viskas iš karto visada neįvyksta – „It’s a long way to the top if you wanna rockNroll. AC/DC.“

„Kodėl man niekas nepadeda?“

– Skauda? Pagydyti? Gal kas ateis ir duos tabletę, kuris padės, ane? Deja, bet daktaras išėjęs atostogų. Amžinų atostogų. Bet išeidamas paliko receptą. Receptas: sustojimas, apgalvojimas, sprendimų priėmimas ir, po velnių, pasitikėjimas savo jėgomis. Gyvename ne viduramžiais – galimybių tiek, kad nors vežimu vežk.

„Užsienį gyventi lengviau“

– Užsieniečiai gyvena atsipalaidavę, nes jie jau seniai suprato, kad IDĖJOS, kūryba ir gyvenimo harmonija ateina ne iš streso ir SKUBĖJIMO. Verta pamąstyti – ar jie tokie tinginiai, ar vis gi mes nesugebam savęs gerbti? Verta. O kai jau pamąstysim – galim rojų susikurti ir pas save. Juk smagiau kurti dėl savo vaikystės kiemo gerovės, negu dėl brito braškių plantacijos,a? Geriau. Ir įdomiau.

„Pažiūrėkit, ką rodo per televizorių.. Siaubas“

– Televizorių reikia išjungti dažniau, negu mums atrodo. Dar dažniau jį reiktų išmesti per langą. „Žiūriu tik žinias“ variantas čia netinka. Per „tik žinias“ ir ateina gilus dūsavimas krūtinėje ir tie begaliniai klausimai ir nesuvokimai – kas čia vyksta? ar tikrai taip gali būti? Yra internetas galų gale. Prisėsk, atsirink, kas tau įdomu, svarbu ir kas ne. Iš kart gyvenimas prašviesės. Pamatysi.

„Valdžia vien vagys ir žulikai“

Visiškai teisingai. Šiuo metu didžioji dalis ten sėdinčių yra arogantiškos šiknos ir žulikai. Bet už tai TU nesi žulikas ir ŽINAI kaip bendrauti su valdžia, kad pasiekti rezultatų, kad įvyktų pokyčiai. Nežinai? Tai, kai tikrai norėsi ir užsibrėši kažką pakeisti – sužinosi.

„Kam dabar lengva…“

Tam, kas nori, kad jam būtų lengva. Ir net tik nori, bet ir daro. Kuriasi, statosi savo laiptus į viršų, o ne laukia pranašo, kuris nusileis. Sunkumų gyvenime iškyla visada – nuo pridegusios keptuvės iki atominių elektrinių sprogimo. Bet žmonija viską įveikia. O žmonija – tai žmonės. Reiškiasi ir TU ir AŠ, viską mes galim įveikti. Nes mes paprasčiausiai esame afigieni. Užsirašyk namie ant sienos tai.

Siūlau neklausyti manęs ir nesilaikyti šių patarimų. Bet jeigu netyčia sugalvosit tai padaryti – praneškit kaip sekėsi.

Comments